Inauguracja "Wędruj z nami 2015" - spacer po rezerwacie archeologicznym Rydno - 24 maja 2015r.
Dodane przez Michal Surma dnia 12 maj 2015 01:30

WĘDRUJ Z NAMI 2015

24 maja 2015r. Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach rozpoczyna coroczną letnią akcję "Wędruj z nami". Tego dnia odbędzie się piesza wędrówka na trasie: Skarżysko Kościelne - Marcinków - Wąchock (dł. trasy ok. 12 km).

Pierwsza wycieczka z cyklu "Wędruj z nami" zostanie poprowadzona przez tereny rezerwatu archeologicznego Rydno. Główną atrakcją  będzie udział w odbywającym się już po raz jedenasty Pikniku Archeologicznym Rydno.

Więcej >>>


Treść rozszerzona

INAUGURACJA "WĘDRUJ Z NAMI 2015"

24.05.2015r. Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach rozpoczyna coroczną letnią akcję "Wędruj z nami". Tego dnia odbędzie się piesza wędrówka na trasie: Skarżysko Kościelne - Marcinków - Wąchock (dł. trasy ok. 12 km).

Pierwsza wycieczka z cyklu "Wędruj z nami" zostanie poprowadzona przez tereny rezerwatu archeologicznego Rydno. Główną atrakcją  będzie udział w odbywającym się już po raz XI Pikniku Archeologicznym Rydno.

Program:

Uwagi:
- powrót z Wąchocka we własnym zakresie (PKP, MZK, czerwony szlak pieszy itp)
- uczestnicy nie będący członkami PTTK zobowiązani są do dnia 20.05.2015r. zgłosić swój udział (należy podać adres zameldowania i nr pesel uczestnika - dane niezbędne do ubezpieczenia)
- członkowie PTTK tylko z opłaconą składką za 2015 r.  są ubezpieczeni podczas imprez turystycznych PTTK.
- wszyscy, którzy nie zgłoszą wcześniej swojego udziału nie będą traktowani jako uczestnicy wycieczki.

Utrudnienia na trasie:
- stabilny, ale wąski (ok. 1 m) most na rzece Kamiennej - uczestnicy cierpiący na zawroty głowy lub inne podobne schorzenia powinni rozważyć swój udział w wycieczce.
- przejście w bród (brak kładki na szlaku) - wiąże się to z przejściem przez wodę sięgającą do kolan.

UDZIAŁ W WYCIECZCE ORAZ W PIKNIKU JEST BEZPŁATNY.

WSZELKIE INFORMACJE POD NR TEL.: 609 118 458 LUB 785 629 499.

Marcin Maruszak